top of page
  • Zdjęcie autoraASIR REKINEK Adrian Jarzębski NIP 8222343845

Odchudzanie na basenie - pływanie stylem grzbietowym

Podczas gdy zdrowa dieta i ćwiczenia są ważne dla spalania kalorii, nie są to jedyne rzeczy, które musisz zrobić, aby osiągnąć swoje cele związane z utratą wagi. Tak jak pisałam we wcześniejszych postach, ćwiczenia są dobre dla Twojego zdrowia, a pływanie jest najbardziej efektywną metodą, która nie obciąża Twoich stawów jak na przykład bieganie. Pływanie to świetny sposób na poprawienie mięśni pleców i ogólnej sprawności. Nie tylko wykonujesz trening aerobowy, ale także wzmacniasz mięśnie pleców. To z kolei może przyczynić się do zwiększenia elastyczności i zakresu ruchu w plecach, które mogą przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych pleców.

Dla osób początkujących, pływanie grzbietem jest najczęściej pierwszym sposobem pływania, z którym mają do czynienia. Wykonując styl grzbietowy, pracujesz prawie całym ciałem, począwszy od ramion, a skończywszy na nogach. Ruchy rąk i nóg są w tym przypadku całkowicie niezależne od siebie. Górne kończyny realizują naprzemienne krążenie w tył, a nogi wykonują pracę w sposób nożycowo pionowy.

Pływając na grzbiecie należy również zadbać o to, aby nie ciągnąć głowy do góry, tylko umożliwić jej nieskrępowane unoszenie się.


Pływanie na plecach w umiarkowanym tempie (dla osoby ważącej około 80 kg) pozwala spalić około 250 kcal.


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page